Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Problémás bőr

blogavatar

A különböző bőrproblémák gyógyítása és ápolása különös szakértelmet, és odafigyelést követel. Szakértő tanácsok, a bőrgyógyász és a kozmetikus mester tollából. Akne / pattanások, rosacea kezelése, pattanások hormonális háttere, dermatitis, ekcéma kezelése, allergiás bőrtünetek, bőrtisztítás, szemölcsök, bőratka szűrés (demodex). Kozmetikai kezelés, arctisztítás, otthoni bőrápolási tanácsok szakértőktől.

Címkefelhő

kozmetika (24),Peterman Krisztina (21),kozmetikus (19),dermatica (17),bőrápolás (11),gyógykozmetika (10),pikkelysömör (10),bőrgyógyász (9),akne (9),pattanás (9),rosacea (8),bőratka (8),Dr. Vincze Ildikó (7),ekcéma (6),pattanások (6),psoriasis kezelése (6),bőr (5),bőrgyógyászat és kozmetika (5),bőrproblémák (5),mélyhámlasztás (5),pikkelysömör kezelése (4),bőrgyógyászat (4),demodex (4),dr. Vincze Ildikó (4),bőrbetegség (4),arctisztítás (3),bőrfiatalítás (3),kozmetikumok (3),pszoriázis (3),mitesszer (3),gyógynövényes hámlasztás (3),bőrszárazság (3),szemölcs (2),gyógykozmetikus (2),bőrrák (2),érzékeny bőr (2),hidratalas (2),seborrheas bőr (2),melanoma (2),ráncos bőr (2),bőratka szűrés (2),plazma fényterápia (2),szépség-terapeuta (2),száraz bőr (2),allergia (2),rancok (2),arcapolas (2),pattanas (2),gyulladás (2),tél (1),hideg (1),éjszakai bőrviszketés (1),korpa (1),viszkető bőr (1),seprűvéna (1),haj (1),kézápolás (1),kozmetológia (1),kitágult erek (1),hidratálás (1),kosz (1),hajmosás (1),mosószer (1),bőrnövedékek (1),bőrkinövés (1),eltávolítás (1),paraffin (1),mosópor (1),smink (1),kiütés (1),bőrvörösség (1),iontoforézis (1),ultrahang (1),allergiás tünetek (1),humán papilloma vírus (1),szövettan (1),fejbőr (1),heg (1),stria (1),psoriasis (1),krémek (1),szteroid (1),pigmentáció (1),szőrösödés (1),tág pórus (1),aknés heg (1),bőrflóra helyreállítás (1),terhességi csík (1),bőrfelszín (1),fül (1),kúszóhályog (1),plasztikai sebész (1),faggyú (1),anyajegy (1),baktérium (1),zsíros bőr (1),kombinált bőr (1),dr. Gyarmati Csaba (1),allergénmentes (1),bőrflóra (1),szemhéjszéli gyulladás (1),vio (1),herpesz (1),kozmetikai kezelés (1),száj körüli pattanás (1),allergén (1),gyógynövények (1),bőrhibák (1),fitoterápia (1),stressz (1),melanóma (1),szolarium (1),stressz es relaxacio (1),fényvédő krém (1),egészség (1),kozmetikum (1),barnulas (1),napozás (1),allergologus (1),táplákozás (1),naptej (1),antibakterialis hatas (1),triclosan tartósító- és fertőtlenítőszer (1),szolárium (1),túlsúly (1),melanóma szűrés (1),egészséges bőr (1),higiénia (1),allergia gyermekkorban (1),karikas szem (1),orvosi kozmetika (1),majfolt (1),pigment (1),green peel (1),adalék (1),szőlőmagolaj (1),hajhullás (1),hajhullás okai (1),ekcéma csecsemőkorban (1),atópiás ekcéma (1),szeplők (1),Mitesszerek eltávolítása (1),hajvesztés (1),Periorális dermatitisz (1),akne kezelése (1),ekcémás bőr (1),gyógykozmatikus (1),dermatitis (1),szájkörüli pattanások (1),májfoltok (1),napeges (1),arcápolás (1),pattanásos bőr (1),Hyaluronsav (1),faggyúmirigyek (1),testápolás (1),szépségterapeuta (1),akne lámpa (1),fényterápia (1),fototerápia (1),demeodex (1),allergén vizsgálat (1),anyajegyszűrés (1),bőrgyógyász-kozmetológus (1),sminkelés (1)

Nem érdemes várni a szemölcs eltávolításával

Vírusos szemölcs a test bármely pontján megjelenhet, nagy valószínűséggel, élete során legalább egyszer már mindenki találkozott a zavaró növedékekkel. Annak, aki hajlamos rá, és a szemölcs folyamatos kiújulásával küzd, érdemes elolvasnia dr. Vincze Ildikó bőrgyógyász-kozmetológus, a Dermatica orvosának javaslatait a kezelésről és a megelőzésről.

A humán papilloma vírus okozza

szemölcs humán papilloma vírus eltávolítás dr. Vincze Ildikó bőrgyógyászA szemölcsök valójában egy vírusfertőzés következményei, a kórokozó általában valamilyen sérülés helyén jut a bőrbe: például felszakadt köröm, vagy a borotvával okozott apróbb vágás mentén. A bőrgyógyászok sem tudják a pontos okát annak, hogy egyeseknél miért jelentkezik gyakrabban, míg másoknál alig fordul elő szemölcs. Annyi bizonyos, hogy a gyermekek fogékonyabbak rá, hiszen az ő immunrendszerük még nem elég fejlett ahhoz, hogy a humán papilloma vírus sok típusa ellen megfelelő védelmet nyújtson.

Fertőzéssel terjed

A szemölcsökkel való küzdelmet a könnyű újrafertőződés is nehezíti. Akár saját magunk is hozzájárulhatunk a fertőzés terjedéséhez: ha egy szemölcs érintése után nem mosunk kezet, könnyen átvihetjük más testrészeinkre is a kórokozót. Ha a szemölcs olyan helyen található, ahol borotvával könnyen felsérthetjük, akkor így is átvihetjük a vírust a test bármely más pontjára. A vírust közvetve is elkaphatjuk, például olyan törölközővel, vagy kád kilépővel érintkezve, amit előttünk szemölccsel fertőzött személy használt.

Nem minden szemölcs egyforma

szemölcs humán papilloma vírus eltávolítás dr. Vincze Ildikó bőrgyógyászA közönséges szemölcs - verruca vulgaris – főleg a tenyéren, talpon, de a test bármely területén jelentkezhet, vaskos szaruréteg jellemzi. A lapos szemölcsök - veruca plana juvenile - gyerekeknél, fiatal felnőtteknél arcon, kézfejen megjelenő pár mm-s lapos növedékek. Az uszoda szemölcs - molluscum contagiosum - főleg gyermekek bőrén fordul elő, 1-4 mm-s fehéres , vagy bőrszínű kiemelkedő, olykor közepükön behúzódó, félgömbszerű göbcsék, gyakran pattanásnak nézik. Szemölcsök a nemi szerveken is megjelenhetnek, ezek lapos, vagy rücskös felszínű bőrszínű növedékek.

Elmúlik magától?

Van olyan szemölcs, amely kezelés nélkül valóban elmúlik magától, ám ez akár hónapokig is eltarthat, a várakozás pedig gyakran többet árt, mint használ. A szemölcs ugyanis ez idő alatt is fertőz, így elképzelhető, hogy mire az elsőtől megszabadulunk, addigra több másik is megjelent helyette. A bőrgyógyászok ezért azt tanácsolják, hogy a szemölcsöt lehetőleg távolítsuk el.

Megoldás az otthoni ecsetelésen túl

A szemölcsök kezelésére ma már több otthoni ecsetelő készítmény is kapható. Ezekről fontos tudni, hogy terhesség idején és cukorbetegség esetén nem használhatóak! Ilyen esetben, illetve ha a szemölcs problémás helyre nőtt, - például nemi szervek területén - hogy kockázatos lehet a különböző készítménnyel, felügyelet nélkül kezelni, szintén keressünk fel bőrgyógyászt! A szakember – attól függően, hogy milyen típusú a szemölcs – különböző módon távolíthatja el a zavaró növedéket. „Bőrgyógyászati konzílium során először megállapítjuk, hogy milyen elváltozásról van szó, majd kiválasztjuk a leghatékonyabb kezelési, eltávolítási módot” – mondja dr. Vincze Ildikó. Ez lehet ecsetelés, fagyasztás, eltávolítás Volkmann kanál segítségével, kaparással, vagy rádiófrekvenciás készülékkel is történhet. Mindegyik eljárás közös vonása, hogy gyorsan és gyökeresen szünteti meg a problémát.

Megelőzhető?

Habár a szemölcsök megjelenését teljes mértékben kivédeni nem lehet, kis odafigyeléssel mégis csökkenthetjük kialakulásuk kockázatát. A legfontosabb a rendszeres kézmosás, ez minden fertőző betegség megelőzésének is az alapja. Mivel a kórokozók a bőrön keresztül okoznak fertőzést, ezért nagyon fontos a bőr épségére ügyelni. „Sokan nem gondolnak rá, amikor immunerősítésről, betegségek megelőzéséről beszélünk, hogy valójában a bőr az első védelmi vonal, amin a kórokozók a szervezetbe juthatnak.” Ahhoz, hogy a bőr egészségét megőrizzük, fontos a rendszeres hidratálás, hiszen a kiszáradt, berepedt, sérült bőrön át a vírusok is könnyebben átjutnak. Amennyire lehetséges, próbáljuk meg kivédeni az apróbb vágásokat, sérüléseket, ha mégis bekövetkezik, lássuk el megfelelően. Dr. Vincze Ildikó szerint ez okból is fontos felhagyni a körömrágással, hiszen az is apróbb sérüléseket okoz a kezeken. Ha hajlamosak vagyunk a szemölcsre, akkor edzőteremben, szállodában használjunk inkább mindig saját törölközőt, a zuhanyzóban pedig papucsot.

Forrás: Dermatica (www.dermatica.hu)

Tovább

Szabaduljon meg a szemölcsöktől!

Fiatalokon és felnőtteken is jelentkezhet, a pattanások után a második leggyakoribb bőrprobléma. Többféle típust különböztetünk meg, köztük is legismertebb a közönséges szemölcs, a verruca vulgaris.

 

Vírus okozza

Az immunrendszer éretlensége miatt főként a fiatalabb korosztály tagjai között fordul elő, de szemölcs valójában bármely életkorban kialakulhat – magyarázza dr. Vincze Ildikó, a Dermatica bőrgyógyász-kozmetológus szakorvosa.  A bőrnövedékek megjelenését vírus okozza, tehát fertőzés útján kerülnek a bőrre. Tipikusan óvodás, kisiskoláskorú gyermekeknél jelentkezik az uszodaszemölcsnek nevezett probléma, felnőtteknél viszont nem ritka a nemi úton terjedő szemölcs felbukkanása. A közönséges szemölcs megjelenése a tavaszi időszakban viszonylag gyakrabban megfigyelhető, kialakulásához a téli betegségek miatt legyengült immunrendszer is hozzájárul.

 

Szemölcs a talpon, tenyéren és a térden

A vírus parányi sérüléseken keresztül behatol a hámsejtbe, és ha az immunrendszer aktuális gyengesége miatt csökkent ellenállást tapasztal, a hámsejteket megfertőzve, azokat fokozott osztódásra késztetve, szemölcsképzést indít be. Szemölcs jellemzően a kéz, lábak, gyermekeknél a térdek területén fordul elő, de megjelenhetnek a köröm alatt és az arcon, nyak, vállak területén is. Kialakulására hajlamosíthatnak a bőrsérülések, körömrágás, a bőr felázása, fokozott izzadás, a láb deformitásai és a bokasüllyedés is.

 

Megjelenési formák és eltávolítás

A tipikus szemölcs kerek vagy félgömb alakú, halványsárga vagy durva felülete miatt piszkos szürke, érdes, pontozott felszínű göbcse, amely nem viszket, nem okoz gyulladást, csak akkor fáj, ha megsérül, például bereped. A szemölcsök kezelés nélkül évekig megmaradhatnak, máskor spontán, nyom nélkül eltűnnek.

Szakszerű eltávolításuk fájdalmatlan, történhet fagyasztással, sebészeti eltávolítással, elektromos- vagy lézerkéssel való roncsolással, és szemölcsirtó szerek helyi alkalmazásával egyaránt. A megfelelő módszer kiválasztása, mindig az egyedi probléma felmérése után lehetséges.

 

Óvatosan az otthoni kezelésekkel!

A szemölcsök eltávolítására számos, recept nélkül beszerezhető készítmény kapható. Az ilyen típusú termékek fő összetevője a szalicilsav, amelyet ecsetelőként alkalmazva általában több hetes  kezeléssel szabadulhatunk meg a nem kívánt bőrnövedékektől. Az eredmény elérését a szalicilsav  hámlasztó hatása segíti, ezért fontos, hogy az ép bőrszövetet ne érje a hatóanyag. Amennyiben nem egyértelmű, hogy a bőrön látható elváltozás valóban  vírusos szemölcs, a kezelés előtt forduljon szakemberhez. Ez javasolt cukorbetegség esetén is, mivel az otthoni kezeléssel csak tovább növeljük a fertőzés veszélyét, illetve a nem megfelelően alkalmazott készítmény komoly, nehezen gyógyuló sérüléseket is okozhat.

Tovább